czwartek, 22 września 2016

Powrót


Trzy tygodnie minęły jak krótka chwila. Tak się bałam, czy wytrzymam tak długo bez rodziny i z samą sobą jako jedynym towarzystwem. Nie powiem, tęsknota za najbliższymi była dokuczliwa, ale i wartościowa. Dziś, dzięki temu,  z rozczuleniem robiłam kanapki do szkoły i pogwizdywałam przy wieszaniu prania.

Bardzo mi ten wyjazd dużo dał, jeśli chodzi o podejście do samej siebie. Dobrze mi było z własnymi myślami, dobrze z czasem wolnym, który sobie zagospodarowywałam według własnego uznania. Pod każdym względem podratowałam siebie. Okłady i inhalacje podreperowały ciało, a książki, filmy i rekolekcje - ducha.

Sporo też pozwiedzałam i zachęcam Was serdecznie do odwiedzenia Szczawnicy.

Po pierwsze dla jej rzek: wspaniałego potoku Grajcarek oraz majestatycznego Dunajca. W Grajcarku wygrzewają się pstrągi, nachalne kaczki proszą o jedzenie, a wczasowicze brodzą w chłodnej wodzie czy wręcz masują plecy siadając pod kaskadami wody. Dunajec wije się pełen gracji pomiędzy pięknymi górami, a na jego brzegu można spotkać kormorany i czarne bociany.


Szczawnica to także piękna architektura, spadziste dachy, ażurowe balustrady i dużo uroczych detali.
No i jeszcze ta okolica! Szlaki krótsze i dłuższe - Palenica, Bacówka pod Bereśnikiem z drogą krzyżową (Przy stacji VII były kwiaty. Żal za grzechy?), Biała Woda, Wąwóz Homole. Jest w czym wybierać!
 Miałam przedłużone wakacje tego roku. Naładowałam akumulatory i z radością zabieram się za codzienne sprawy!
 

8 komentarzy:

 1. Piękne zdjęcia,uwielbiam góry:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mają w sobie coś jedynego w swoim rodzaju!

   Usuń
 2. O matko, Ty juz wróciłąś, a ja nie znalazłam nazwy tego skansenu, bo na zdjęciach był tylko właściciel i klamoty.....ale mam nadzieję,że byłaś i trafiłas?? Wrzuc więcej zdjęc, bo te okolice są piekne...pozdrówka....a jak zdrówko??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wróciłam, ale przedtem znalazłam. Nic się nie martw! Z zdrówko dobrze, dziękuję.

   Usuń
 3. Dziękuję za piękną wycieczkę, z prawdziwą przyjemnością obejrzałam cudne widoki :)
  Pozdrawiam ciepło, Agness :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcia :) Uwielbiam górski klimat, szczególnie jesienią.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, że odpoczęłaś i naładowałaś akumulatory :-) Byłam w Szczawnicy z mężem zanim jeszcze urodził się nam syn i też bardzo mi się ta okolica podobała. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń