niedziela, 14 lutego 2016

Miłość to decyzja


Miłość tylko początkowo jest uczuciem. Ta chemia, te motyle w brzuchu, bezsenność i brak odczuwania głodu mogą nam towarzyszyć kilka miesięcy, ale nie całe życie, bo przecież by nas wykończyły. Dla mnie miłość jest przede wszystkim decyzją. Codzienną decyzją na "tak". TAK, dziś chcę cię kochać, iść z tobą przez życie, wybaczać ci ponownie, znów szukać w tobie dobrych cech, znów starać się dogadać. TAK, dziś chcę się dla ciebie zmienić, chcę pracować nad sobą, by było nam łatwiej. TAK, dziś akceptuję to, że jesteśmy niedoskonali, ale i ty i ja chcemy, żeby nam się udało. TAK, dziś nie chcę skupiać się na tym co nas dzieli, lecz na tym, co nas łączy. TAK, dziś mówię Ci TAK. Raz jeszcze. Dzień po dniu.

Kiedy patrzę na poniższy fragment listu Św. Pawła myślę sobie - przecież to możliwe! Tak Bóg kocha nas. Tak właśnie matka kocha swoje dziecko. Tak właśnie potrafi kochać pies. Więc dlaczego wydaje nam się, że kochać tak mężczyznę czy kobietę jest czymś niemożliwym?

Życzę Wam miłości na co dzień. Poczucia, że idziecie razem w dobrym kierunku. Rozejrzyjcie się - świat jest pełen miłości. Nie jest ona czymś wyjątkowo rzadkim czy niemożliwym. Wystarczy powiedzieć "TAK".


Miłość cierpliwa jest,
łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą;
nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego;
nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.
Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje.

5 komentarzy:

  1. Pięknie napisałaś Kochana. Dużo miłości, nie tylko na dziś Ci życze ;) Buziolki!

    OdpowiedzUsuń
  2. Pięknie to opisałaś :) Miłość to coś najpiękniejszego co spotyka człowieka w trakcie życia.

    OdpowiedzUsuń
  3. Milosci kazdego Dnia Zycze !!! :) Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń