czwartek, 21 lutego 2013

Worek na bagietki ozdobiony printem


Bardzo podoba mi się dekorowanie printami. Zawsze jednak myślałam, że to bardzo trudna sztuka dostępna tylko dla wyjątkowo zdolnych. Toteż słałam tęskne spojrzenia na zdjęcia umieszczane na rozmaitych blogach i wyobrażałam sobie jakby to było pięknie...

W końcu zmierzyłam się z wyzwaniem i okazało się, że strach ma wielkie oczy. Udało się znaleźć w sieci całkiem sporo printów, także tych już w lustrzanym odbiciu.

Na pierwszy ogień poszedł wzór ze sztućcami. Postanowiłam umieścić go na białym płótnie, a następnie zrobić z niego worek na pieczywo ze szczególnym uwzględnieniem bagietek, które zawsze mocno zawadzają i nigdzie się nie mieszczą.

Oto krok po kroku, jak poradzić sobie z zadaniem:
Krok 1: Znaleźć rysunek w czarno białej tonacji. Jeśli chcemy posługiwać się techniką Nitro (tak jak ja), a rysunek zawiera napisy, trzeba szukać jego lustrzanego odbicia lub zrobić je samemu.
Krok 2; Wydrukować go na drukarce laserowej.
Krok 3: Na sztywnej i grubej podkładce (Ja użyłam bocznej ścianki starego czyt. niepotrzebnego biurka.)przykleić tkaninę, którą chcemy ozdobić. Najlepiej umocować ją za pomocą papierowej taśmy klejącej.
Krok 4: Na tkaninę nalepić kartkę z printem, również za pomocą papierowej taśmy. (Uwaga: Taśma nie powinna zachodzić na pole wydruku.) Kartka powinna być skierowana wydrukiem w stronę tkaniny.
Krok 5: W rozpuszczalniku nitro zamoczyć tamponik ze szmatki lub gąbki i mocno stemplować nim kartkę z wydrukiem. Trzeba nie tylko dość mocno naciskać, ale też co kilka "stępli" ponownie zamaczać szmatkę.Krok 6: Po zamoczeniu całego nadruku (będzie widoczny elegancko przez mokrą kartkę) należy delikatnie odkleić jeden z narożników i zajrzeć pod kartkę, czy nadruk naniósł się, jak należy, na tkaninę. Jeśli nie - powtarzamy tamponowanie.
Krok 7: Odkleić kartkę, potem tkaninę. Trzeba ją wysuszyć a potem warto jeszcze wyprać zanim podda się ją dalszym pracom.


Uszyłam podłużny worek. Doszyłam do niego tkaninę w groszki podwójnie złożoną, by środkiem poprowadzić tunel dla tasiemki. Całość wyszła tak obiecująco, że pognałam od razu po bagietki, żeby sprawdzić go w praktyce. Od wczoraj nam służy i cieszy oko.2 komentarze:

 1. Aldi! Super pomysl i faktycznie wyglada na prosty w realizacji. Sprobuje! Kaska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gorąco zachęcam! Całość: od wydruku po naniesienie na materiał trwa może z kwadrans.
   Zajrzyj pod link: http://www.graphicsfairy-diy.com/. To kopalnia wzorów.
   Aldi

   Usuń