piątek, 15 kwietnia 2016

Koperty self-made


Dawno, dawno temu... (trochę jak początek bajki) jako szesnastolatka pojechałam do Niemiec. I tam w moje ręce trafiła piękna gazeta o wnętrzach. Lata mijały, a mnie żal jej było wyrzucić. Na szczęście wpadłam na pomysł, by użyć jej stronic do zrobienia kopert. A że mocno wtedy korespondowałam (nie było e-maili, he, he) - koperty przydały się bardzo.

Do dziś potrafię wyrwać sobie ładą stroniczkę z gazety czy kalendarza i zachować ją na taki właśnie cel. Może i Wam ten pomysł przypadnie do gustu?

Formatów kopert jest bardzo wiele, ja wykrawam chyba najprostszy - długi prostokąt, który po złożeniu na trzy części da kopertę. Środkowy fragment jest trochę szerszy od pozostałych, by te wystające "skrzydełka" nalepić po złożeniu na fragment dolny. Górny natomiast lekko zaokrąglam aby wyglądało ładnie.


Potem już tylko wystarczy złożyć, skleić skrzydełka i gotowe. Warto pamiętać, że Poczta Polska przyjmie od nas taką kopertę, na której bez problemów widać będzie pieczątkę i gdzie czytelny jest adres. Więc na przykład ta z cytrynkami może się nie nadawać. Użyję ją jako koperty do kartki z życzeniami dołączanej do prezentu.

Natomiast koperta z aniołkiem nadaje się znakomicie - znaczek i pieczątki będą dobrze widoczne.

Jak Wam się podoba taki re-cyclingowy pomysł?

No i jeszcze, piątkowo, garść linków:
Better Home&Garden
Style at Home9 komentarzy:

 1. :) też kiedyś coś takiego robiłam, ale to było daaaaawno temu, gdy jeszcze nie mówiło się o upcyklingu, ale o potrzebie chwili :D:D Również zbieram takie fajne sztywne kartki, bo może kiedyś się przydadzą??;)
  Pozdrawiam ciepło,

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacja , zawsze mi się podobały takie koperty ale to składanie i sklejanie.... :)
  Miłego weekendu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie ładne, fajny pomysł Aldi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Suuper pomysl :)) Baardzo fajne sa takie koperty :)) Pozdrawiam Cie jeszcze Weekendowo :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi. Mam trochę mniejsze wyrzuty sumienia, kiedy gromadzę kolejną kartkę czy gazetę zamiast ją wyrzucić na makulaturę. :)

   Usuń
 5. Świetny pomysł! Oczywiście na pewno z takiego skorzystam, bo kto by nie chciał dostać listu lub kartki w tak ładnej kopercie =)

  OdpowiedzUsuń